Pomôžme prežiť Ukrajine


Iniciatíva spájajúca DHZ Prešov s vojnovým reportérom Tomášom Forróm, ktorý pravidelne mapuje situáciu na fronte.
Počas zimy 2022/23 vyslali na Ukrajinu viac ako 150-tisíc eur pomoci vďaka podpore slovenských aj zahraničných firiem.

Berkat


V Ukrajine pomáhame najmä veľmi potrebným zdravotníckym materiálom, ktorý zastavuje krvácanie. Logistiku pre vojenské jednotky realizujeme v spolupráci s partnerskou organizáciou Veteránsky priestor resp. "Centrum ľudí dobrej vôle" v Rivne. 
Naša pomoc za prvý rok vojny presiahla hodnotu 200 000 €. Pomáhame od začiatku vojny – a veríme, že to zvládneme, kým to bude potrebné.

Cesty pomoci z.s.


Občianske združenie pôsobiace vo frontových oblastiach najmä v Doneckej a Charkivskej oblasti. Niekoľko krát do mesiaca dodáva základnú humanitárnu pomoc do obcí priamo na línii bojov, kde sa pomoc dostáva len sporadicky.

Viera Dubáčová - Tí, ktorí zostali


Vierka je režisérka filmov o utrpení a odhodlanosti Ukrajincov uprostred vojny o ich slobodu. Pri každej ceste na Ukrajinu má za cieľ doniesť ľuďom na frontovej línii všetko potrebné.
Ako občianska aktivistka a držiteľka viacerých ocenení za jej dobrovoľnícku činnosť bola spoluzakladateľkou iniciatív ako Mier Ukrajine, či našej platformy Spolu Ukrajine.

Katarína Pajerská - Caritas Mukačevo


Katka pôsobí ako dobrovoľníčka v rómskej komunite na Ukrajine už 16 rokov.
Po začiatku úplnej vojny na Ukrajine sa bez prestávky venuje humanitárnej pomoci medzi Slovenskom a Ukrajinou.
Od Slovenských hraníc až po tie ruské sama, či so svojím tímom z Mukačeva a Slovenska jazdí za ľuďmi v núdzi niekedy aj niekoľkokrát týždenne.

Ján Saraka - Modrý kríž o.z.


S pomocou modrého kríža podporuje vojenských kaplánov pôsobiacich v zázemí i na fronte.
Poskytuje pomoc aj nemocniciam pre vojnových ranených, či centrám pre utečencov.
Od roku 2002 združenie podporuje humanitárne organizácie na západnej Ukrajine.

Caritas Spiš


Dobrovoľníci a pracovníci poskytujú dlhodobú humanitárnu pomoc vo viacerých oblastiach naprieč celou Ukrajinou.
Spolupracujú a podporujú viaceré slovenské dobrovoľnícke iniciatívy na Ukrajine formou materiálnej, či logistickej pomoci.

Bevan Stein - ECAV


Bevan je americký misionár žijúci na Slovensku už 27 rokov. Okrem jeho dlhoročnej efektívnej pomoci marginalizovanými skupinám na Slovensku sa po začiatku úplnej vojny zameral na pomoc Ukrajine.
Za krátky čas si spravil vodičský preukaz na kamión a sám jazdí do prifrontových oblastí s pomocou ECAV Slovensko a iných.